Weddings

Let me help you look your best on your wedding day!  Your make-up applications will be stress free as everything comes to you.  I am able to travel to your location with the proper chair and equipment so nothing extra is needed.  The makeup is done in a timely fashion, and you and your party will be flawless and ready for go.  For parties larger than 10 applications a second make-up artist is also available to help out.  A trial is offered at a discounted rate with lashes included.  At the trial we will also discuss wedding details, such as timing, location, contact info etc.  A contract is sent ahead of time via email.  During the trial we can go through the contract and any questions can be answered at this time.   Below are the 2018 bridal rates. All rates include false lashes. There is also an option to upgrade to a faux mink lash if desired. Lipstick can also be purchased.

Brides $65

Trial: $60

Bridesmaids/mothers   $60

Flower Girl $ 15 (under ten)

** Please note there is a 50% non-refundable retainer fee due upon booking.  Mobile services available for groups of 3 or more.  Less than 3 a small travel fee applied***

Prom

Prom is such a special event. Pamper yourself with a professional make-up application. Prices include false lashes and mobile service for groups of 4 or more! Groups larger than 10 a second artist can be added for no additional cost. Below are the 2019 prom rates.

Prom make-up application -$50

Photo Shoots

Photo shoot make-up whether it be creative, fitness, boudoir etc. can be done at the studio/location of your choice or at my home.  Out of home may require a small additional travel fee.  I can also stay on location for touch ups.  Please message me, as rates differ depending on desired look.

Lessons

Lessons can be booked in an one on one session, or in a group setting. Products shown/taught are from a variety of brands and price points, so if your on a budget we can make it work! Contact me today for your lesson.

One on One - $70/ hour

Group rate (up to 5 people) - $200- with a group you get a two hour lesson!